Hoe Het Veilingblad Te Controleren?

Inhoudsopgave:

Video: Hoe Het Veilingblad Te Controleren?

Video: Public economics 2024, April
Anonim

Veilingauto's in Japan gaan vergezeld van een speciale tabel met de kenmerken van het voertuig, de uitrusting en eventuele schade aan de carrosserie en het interieur. Een document met zo'n tabel wordt een veilingblad genoemd. Het wordt opgesteld door deskundige taxateurs voorafgaand aan de veiling.

Hoe het veilingblad te controleren?

instructies:

Stap 1

De ter veiling aangeboden auto wordt zorgvuldig gekeurd door de veilingspecialisten. Ze duiden op modernisering, extra uitrusting, technische inspectie. Het belangrijkste dat een potentiële koper interesseert, zijn niet alleen technische kenmerken, maar ook een beoordeling van zijn algemene toestand. Voor een dergelijke beoordeling zijn er letter- en cijferaanduidingen die voor veel veilingen vergelijkbaar zijn.

Stap 2

Een bijna perfecte auto wordt aangeduid met de letter S. De letter A of R betekent dat de auto een klein ongeluk heeft gehad. Een combinatie van RA's duidt op een structurele ingreep na een zwaar ongeval of modelrenovatie.

Stap 3

Numerieke aanduidingen geven een kenmerk van de motor en het uiterlijk van de carrosserie. Het hoogste nummer 6 is een uitstekende staat van de motor, lage kilometerstand en leeftijd. 5 - goede motor, subtiele uiterlijke gebreken. Heeft de auto kleine krasjes of roestplekjes, dan is dit 4, 5. De auto is "verouderd", maar in redelijke staat heeft een beoordeling van "4". Er zijn hier meer zichtbare gebreken dan in de 4-5 beoordeling, en het interieur glimt ook niet. "3, 5" laten beduidend meer kilometers zien dan "4", diverse onderdelen zijn gerepareerd of vervangen. De carrosserie heeft een schilderbeurt nodig, het interieur is onbelangrijk. Ook gekenmerkt door auto's met een rating van "3"

Stap 4

Auto's die een volledige reparatie nodig hebben, zijn gemarkeerd met het nummer "2". Met een beoordeling van "1" is het voertuig ernstig roestig, heeft het in het water gestaan of is het vervangen door niet-standaard onderdelen. 0 betekent dat het voertuig wordt verkocht voor onderdelen.

Stap 5

Uit de beschrijving is het niet altijd mogelijk om de omvang van de schade te bepalen, aangezien er geen meervoud is in het Japans. Een door een sigaret verbrand gat is bijvoorbeeld misschien niet het enige en een roestvlek suggereert een roestige bodem. Vindt u bijvoorbeeld een kras op de veilingbladtafel, dan dient u op zoek te gaan naar deze schade op de auto. Zo kan de consistentie van de indicatoren van het veilingblad worden geverifieerd door zorgvuldig onderzoek. U kunt dit toevertrouwen aan een ervaren specialist.

Aanbevolen: